Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Nasz dom... nasz azyl...

onlinez113-szczecin blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt Z113 w IGN Projekt
250620 odwiedzin | wpisów: 327, komentarzy: 1989, obserwuje: 278

Cały gres zamowiony :)

autor: z113-szczecin blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

" Kobieta zmienną jest, jak piórko na wietrze " 

                                              Verdi

Tak, tak..  Kafle wybraliśmy inne niż te które są rozłożone w salonie. Pojechaliśmy do Castoramy i wybraliśmy jednak kafle 60x60. Uznaliśmy że o wiele ładniej sie prezentują. Po drugie większy jest wybór w kolorach. A tak jak już pisałam wcześniej w planach mamy połączenie w salonie i kuchni koloru ivory z grafitem. 

Zdjec wybranych kafli  nie wklejam bo i tak zdjęcia wychodzą bardzo mocno przeklamane. Za tydzień bedą już na posadzce więc wtedy przedstawię wam nasz wybór.

Na całym  dole będzie gres Ceramstic 60x60 Balleno Avorio w połączeniu z dwoma pasami City Grafit Mat. W WC będzie Nubo Grafit 60x60. A do górnej łazienki wzięliśmy gres 120x60 Desert Nero Lapatto. Z niego na długość łazienki będzie ułożony pas szerokości 120 cm biegnących od umywalki pod polaciowkę. Po bokach będzie biały gres - ale jego jeszcze nie kupiliśmy.

Jutro odbieramy gres techniczny pieprz z solą Paradyża do kotłowni i garażu. Od poniedziałku zaczynamy układanie kafli. Na początek kotlownia aby można było wstawic pompę i zamontować piec. 

W czwartek nasz Bob budowlany wraca bo będzie nam robić zabudowę sufitu w salonie i kuchńi oraz w sieni bo tam biegnie rura -czerpania do pompy CWU. Pociągnie tez przewód - wyciąg od okapu na dach oraz zbuduje nam dziurę miedzy salonem a kotlownia gdzie będzie kominek.

Kominek  został zamowiony Arysto 10 o wymiarach 800x510. Teraz czekamy na wyprodukowanie go i montaż w salonie :))

 

Taki opis znalazłam na forum

Wkłady ARYSTO w standardowej wersji są wyposażone w króciec doprowadzający powietrze z zewnątrz wraz z przepustnicą (jej regulator jest zabudowany na fasadzie wkładu poniżej lini drzwiczek). Powietrze to kierowane jest bezpośrednio do komory spalania pod ruszt. Powietrze zaopatrujące kurtynę powietrzną szyby jest dostarczane z pomieszczenia.
W opcji "pod rekuperację" można zaopatrzyć wkład w dodatkowe kanały doprowadzające powietrze do kurtyny z króćca przyłączeniowego, przy czym powietrze to jest dostarczane na szybę przez cały czas, pomimo zamkniętej przepustnicy. Umożliwia to regulację płomienia i zapewnia stałe omywanie szyby przez dolne i górne kanały kurtyny

 

Czy faktycznie powinno sie zastosować polaczenie tych kanalow aby nie pobieralo powietrza z pomieszczeńia przy rekuperacji czy to zwykle naciągania klienta?


Komentarze (4)
autor:serce  dodano: 2013-06-25 | 22:43:22
Nie pomogę w aspekcie kominka ale czekam na zdjęcia z realizacji. Pozdrawiam.
autor:agamisiak  dodano: 2013-06-25 | 23:08:11
mam arysto 10 z rekuperacją i jest ok
autor:colonial  dodano: 2013-06-26 | 05:07:20
Czesc znalazlam Ci filmik , o ktorym wspomnialam na moim blogu .... moze warto sprubowac .... te stamps , ktore sa tam 'wyprodukowane' wygladaja dokladnie tak jak te ktorych my uzywalismy ....

http://www.youtube.com/watch?v=CWb_Z9VlZ1E

powodzenia! warto , ja jestem zachwycona :))))
autor:maga76  dodano: 2013-06-26 | 11:55:21
Tak, to prawda, że jeśli mamy rekuperację, to kominek powinien pobierać powietrze z zewnątrz. My też mamy taką rurę z przepustnicą, która dostacza powietrze z zewnątrz.

Pozdrawiam Magda
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja